Dünya

Volkswagen 7000 kişiyi işten çıkartıyor!

1 week önce

Volkswagen 7000 kişiyi işten çıkartıyor!

 

Wolfsburg merkezli otomotiv devi Volkswagen, yıllık 5.9 milyar Euro tasarruf yapmak ve kâr marjını yüzde 6'ya yükseltmek için 2023 yılına kadar VW markasındaki 7000 çalışanını işten çıkaracağını söyledi.

 

Volkswagen, 2025 yılına kadar zorunlu işten çıkarmaları kabul etmedi ama erken emeklilik planları kapsamında 5000 ile 7000 pozisyon arasında işten çıkarmalar olacağını açıkladı. “Ölçülebilir gelirlerin arttırılması programında markanın karlılığını 2022 yılında yüzde 6’ya çıkarmak için çalışıyoruz” açıklaması Volkswagen Yönetim Kurulu Kontrol Yöneticisi Arno Antlitz’den geldi.

Geride bıraktığımız 2018 yılında markanın kârlılığı 2017 yılında olan yüzde 4.2’den yüzde 3.8’e gerilemişti. Avrupa’da yenilenen emisyon testleri yüzünden yaşanan teslimat sıkıntıları ve bu testlerin üreticileri zorlaması markanın elektrikli otomobil üretimine yatırımına yol açtı. Kârlılıktaki düşüşe bu durumlarında etkisi olduğu söyleniyor.Yorumlar için veri yok!

İlgili konular

Çin lideri Şi İtalya'da: Serie A'nın ilk hafta maçları Çin'de oynansın

Çin lideri Şi İtalya'da: Serie A'nın ilk hafta maçları Çin'de oynansın

1 hour önce

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Avrupa turunun ilk durağı İtalya'da, ekonomiden futbola pek çok alanda ikili ilişkileri güçlendirme hedefiyle görüşmeler yaptı.Devamını oku
Turkcell Genel Müdürü görevinden ayrıldı

Turkcell Genel Müdürü görevinden ayrıldı

1 week önce

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu'nun görevinden ayrıldığı belirtildi. Turkcell'in Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) resmi bir açıklamayla değişikliği bildirmesi bekleniyor.Devamını oku