Dünya

Volkswagen 7000 kişiyi işten çıkartıyor!

2 ay önce

Volkswagen 7000 kişiyi işten çıkartıyor!

 

Wolfsburg merkezli otomotiv devi Volkswagen, yıllık 5.9 milyar Euro tasarruf yapmak ve kâr marjını yüzde 6'ya yükseltmek için 2023 yılına kadar VW markasındaki 7000 çalışanını işten çıkaracağını söyledi.

 

Volkswagen, 2025 yılına kadar zorunlu işten çıkarmaları kabul etmedi ama erken emeklilik planları kapsamında 5000 ile 7000 pozisyon arasında işten çıkarmalar olacağını açıkladı. “Ölçülebilir gelirlerin arttırılması programında markanın karlılığını 2022 yılında yüzde 6’ya çıkarmak için çalışıyoruz” açıklaması Volkswagen Yönetim Kurulu Kontrol Yöneticisi Arno Antlitz’den geldi.

Geride bıraktığımız 2018 yılında markanın kârlılığı 2017 yılında olan yüzde 4.2’den yüzde 3.8’e gerilemişti. Avrupa’da yenilenen emisyon testleri yüzünden yaşanan teslimat sıkıntıları ve bu testlerin üreticileri zorlaması markanın elektrikli otomobil üretimine yatırımına yol açtı. Kârlılıktaki düşüşe bu durumlarında etkisi olduğu söyleniyor.



Yorumlar için veri yok!

İlgili konular

'Yeter çocuğumuz ölüyor'

'Yeter çocuğumuz ölüyor'

5 saat önce

Açlık grevini sürdüren DTK Eş Başkanı Leyla Güven'in eylemi 194’üncü gününe ulaşırken, ölüm orucuna başlayan tutukluların eylemi ise 21’inci gününe girdi.Devamını oku
Borç batağındaki İSKİ'de araç saltanatı!

Borç batağındaki İSKİ'de araç saltanatı!

18 saat önce

İYİ Partili İBB Meclis Üyesi Suat Sarı, İBB’ye bağlı İSKİ’nin yönetici kadrosunda 124 kişi bulunmasına rağmen 874 adet kişiye tahsisli araç bulunduğuna dikkat çekti.   İsta...Devamını oku