Türkiye Haberleri

'Salda Gölü' artık ‘özel çevre koruma bölgesi’

2 ay önce

'Salda Gölü' artık ‘özel çevre koruma bölgesi’

Burdur Yeşilova ilçesindeki 'Türkiye'nin Maldivleri' olarak tanınan Salda Gölü, Cumhurbaşkanlığı kararıyla 'özel çevre koruma bölgesi' olarak ilan edildi.

 

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Burdur'da 18 Şubat'ta yaptığı mitingde, Yeşilova ilçesindeki turkuvaz rengi suyu ve bembeyaz kumsallarıyla 'Saldivler', 'Türkiye'nin Maldivleri’ gibi isimlerle bilinen, son yılların gözde turizm merkezi Salda Gölü ve çevresinin özel koruma alanı ilan edileceğini, etrafına da 300 bin metrekarelik millet bahçesi yapılacağını söylemişti.

Salda Gölü ve çevresini 'özel çevre koruma bölgesi' ilan eden Cumhurbaşkanlığı kararı, bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Burdur Valisi Hasan Şıldak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şöyle dedi:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın 18 Şubat'ta Burdur Cumhuriyet Meydanı'nda müjdesini verdiği Salda Gölü Özel Çevre Koruma Bölgesi ilanına ilişkin 824 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Salda Gölü ve çevresinin doğal, temiz yapısının korunması ve bu şekilde turizme kazandırılmasını sağlayacak olan bu önemli kararın hayırlı olmasını diliyorum"

 Yorumlar için veri yok!

İlgili konular

'Yeter çocuğumuz ölüyor'

'Yeter çocuğumuz ölüyor'

4 saat önce

Açlık grevini sürdüren DTK Eş Başkanı Leyla Güven'in eylemi 194’üncü gününe ulaşırken, ölüm orucuna başlayan tutukluların eylemi ise 21’inci gününe girdi.Devamını oku
Borç batağındaki İSKİ'de araç saltanatı!

Borç batağındaki İSKİ'de araç saltanatı!

18 saat önce

İYİ Partili İBB Meclis Üyesi Suat Sarı, İBB’ye bağlı İSKİ’nin yönetici kadrosunda 124 kişi bulunmasına rağmen 874 adet kişiye tahsisli araç bulunduğuna dikkat çekti.   İsta...Devamını oku