Türkiye Haberleri

'Salda Gölü' artık ‘özel çevre koruma bölgesi’

1 week önce

'Salda Gölü' artık ‘özel çevre koruma bölgesi’

Burdur Yeşilova ilçesindeki 'Türkiye'nin Maldivleri' olarak tanınan Salda Gölü, Cumhurbaşkanlığı kararıyla 'özel çevre koruma bölgesi' olarak ilan edildi.

 

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Burdur'da 18 Şubat'ta yaptığı mitingde, Yeşilova ilçesindeki turkuvaz rengi suyu ve bembeyaz kumsallarıyla 'Saldivler', 'Türkiye'nin Maldivleri’ gibi isimlerle bilinen, son yılların gözde turizm merkezi Salda Gölü ve çevresinin özel koruma alanı ilan edileceğini, etrafına da 300 bin metrekarelik millet bahçesi yapılacağını söylemişti.

Salda Gölü ve çevresini 'özel çevre koruma bölgesi' ilan eden Cumhurbaşkanlığı kararı, bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Burdur Valisi Hasan Şıldak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şöyle dedi:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın 18 Şubat'ta Burdur Cumhuriyet Meydanı'nda müjdesini verdiği Salda Gölü Özel Çevre Koruma Bölgesi ilanına ilişkin 824 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Salda Gölü ve çevresinin doğal, temiz yapısının korunması ve bu şekilde turizme kazandırılmasını sağlayacak olan bu önemli kararın hayırlı olmasını diliyorum"

 Yorumlar için veri yok!

İlgili konular

Çin lideri Şi İtalya'da: Serie A'nın ilk hafta maçları Çin'de oynansın

Çin lideri Şi İtalya'da: Serie A'nın ilk hafta maçları Çin'de oynansın

48 minutes önce

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Avrupa turunun ilk durağı İtalya'da, ekonomiden futbola pek çok alanda ikili ilişkileri güçlendirme hedefiyle görüşmeler yaptı.Devamını oku
Turkcell Genel Müdürü görevinden ayrıldı

Turkcell Genel Müdürü görevinden ayrıldı

1 week önce

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu'nun görevinden ayrıldığı belirtildi. Turkcell'in Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) resmi bir açıklamayla değişikliği bildirmesi bekleniyor.Devamını oku