Türkiye Haberleri

Oktay ve Çavuşoğlu Yeni Zelanda'ya gidecek

1 week önce

Oktay ve Çavuşoğlu Yeni Zelanda'ya gidecek

Yeni Zelanda'da iki camiye düzenlenen ve 49 kişinin ölümüne neden olan terör saldırısından sonra, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun beraberlerinde bir heyetle ülkeye gideceği açıklandı.

 

Dünyada yankı uyandıran kanlı saldırıdan sonra Yeni Zelandalı mevkidaşı ile telefon görüşmesi yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Yardımcısı Fuat Oktay ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na Yeni Zelanda'ya gitme talimatı verdi. Yeni Zelanda'ya gidecek olan Oktay ve Çavuşoğlu'na bir heyetin de eşlik edeceği bildirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, olay sonrası bir açıklama yaparak saldırıyı kınadı. Erdoğan, "Dünyada yükselişi seyredilen ve hatta teşvik edilen İslam düşmanlığı, bireysel taciz çizgisini geçerek toplu katliam boyutuna ulaşmıştır." dedi.

Cumhurbaşkanı, düşüncesini "Saldırının, uzun bir planlamanın ve motivasyonun sonucu olduğu, dolayısıyla fevri bir davranış denilerek geçiştirilemeyeceği bellidir." diyerek ifade etti.

 Yorumlar için veri yok!

İlgili konular

Çin lideri Şi İtalya'da: Serie A'nın ilk hafta maçları Çin'de oynansın

Çin lideri Şi İtalya'da: Serie A'nın ilk hafta maçları Çin'de oynansın

1 hour önce

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Avrupa turunun ilk durağı İtalya'da, ekonomiden futbola pek çok alanda ikili ilişkileri güçlendirme hedefiyle görüşmeler yaptı.Devamını oku
Turkcell Genel Müdürü görevinden ayrıldı

Turkcell Genel Müdürü görevinden ayrıldı

1 week önce

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu'nun görevinden ayrıldığı belirtildi. Turkcell'in Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) resmi bir açıklamayla değişikliği bildirmesi bekleniyor.Devamını oku