Türkiye Haberleri

Oktay ve Çavuşoğlu Yeni Zelanda'ya gidecek

2 ay önce

Oktay ve Çavuşoğlu Yeni Zelanda'ya gidecek

Yeni Zelanda'da iki camiye düzenlenen ve 49 kişinin ölümüne neden olan terör saldırısından sonra, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun beraberlerinde bir heyetle ülkeye gideceği açıklandı.

 

Dünyada yankı uyandıran kanlı saldırıdan sonra Yeni Zelandalı mevkidaşı ile telefon görüşmesi yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Yardımcısı Fuat Oktay ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na Yeni Zelanda'ya gitme talimatı verdi. Yeni Zelanda'ya gidecek olan Oktay ve Çavuşoğlu'na bir heyetin de eşlik edeceği bildirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, olay sonrası bir açıklama yaparak saldırıyı kınadı. Erdoğan, "Dünyada yükselişi seyredilen ve hatta teşvik edilen İslam düşmanlığı, bireysel taciz çizgisini geçerek toplu katliam boyutuna ulaşmıştır." dedi.

Cumhurbaşkanı, düşüncesini "Saldırının, uzun bir planlamanın ve motivasyonun sonucu olduğu, dolayısıyla fevri bir davranış denilerek geçiştirilemeyeceği bellidir." diyerek ifade etti.

 Yorumlar için veri yok!

İlgili konular

'Yeter çocuğumuz ölüyor'

'Yeter çocuğumuz ölüyor'

5 saat önce

Açlık grevini sürdüren DTK Eş Başkanı Leyla Güven'in eylemi 194’üncü gününe ulaşırken, ölüm orucuna başlayan tutukluların eylemi ise 21’inci gününe girdi.Devamını oku
Borç batağındaki İSKİ'de araç saltanatı!

Borç batağındaki İSKİ'de araç saltanatı!

18 saat önce

İYİ Partili İBB Meclis Üyesi Suat Sarı, İBB’ye bağlı İSKİ’nin yönetici kadrosunda 124 kişi bulunmasına rağmen 874 adet kişiye tahsisli araç bulunduğuna dikkat çekti.   İsta...Devamını oku