Türkiye Haberleri

Erdoğanların TÜGVA’sından manifesto: Ezan, New York’un, Moskova’nın fethine niyet tazelemektir

2 ay önce

Erdoğanların TÜGVA’sından manifesto: Ezan, New York’un, Moskova’nın fethine niyet tazelemektir

Türkiye Gençlik Vakfı, 8 Mart’ta ezanın ıslıklanarak protesto edildiğini iddia ederek bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada “Ezan, bizim için Roma’nın, New York’un, Pekin’in, Tokyo’nun… fethine niyet tazelemektir” denildi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yönetimindeki TÜGVA’ya üye kadınlar, sabah namazı sonrası Diyarbakır Ulu Cami’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Taksim’de düzenlenen Feminist Gece Yürüyüşü’ne tepki gösterdi.

Birgün’ün haberine göre, TÜGVA Diyarbakır Kadın ve Aile Koordinatör Yardımcısı Seher Şenyüz yaptığı açıklamada, 8 Mart Kadınlar Günü’nde ezanın protesto edildiğini ileri sürerek şunları söyledi: 

“Ezan, inananlara kula kulluk etmeye yeltenmeyi aklının ucundan dahi geçirmeden evvel devreye girerek haklı oldukları takdirde onlara tüm dünyayı karşılarına alacak gücü bahşeden çağrıdır. Ezan, bizim için Roma’nın, New York’un, Pekin’in, Tokyo’nun, Moskova’nın, Berlin’in, Paris’in ve yarım kalan hesabımız olan Viyana’nın fethine niyet tazelemektir. Ezan, dünyanın her yerinden mazlumların tek silahı, tutsak İhvan’ın özgürlük türküsü, Çeçen mücahitlerin zafer ezgisidir. Ezan, bu dünyanın çakılı manevi çivisi ve tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir.”

 

‘Şimdilik uyarmakla yetiniyoruz’

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yaşananların kabul edilemez olduğunu söyleyen Şenyüz sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Birkaç kendini bilmez, türedi tipin bu toprakların mayası olan ezanı protesto etmesi, ister istemez hafızalarımızda, küçük olmasına rağmen mide bulandıran sinek misalini hatırlatmıştır. Birkaç kendini bilmez, türedi tipin bu toprakların mayası olan ezanı protesto etmesi, ister istemez hafızalarımızda, küçük olmasına rağmen mide bulandıran sinek misalini hatırlatmıştır. Şimdilik kavlen uyarmakla yetinmek durumunda olduğumuz hatta çoğu zaman görmezden geldiğimiz, bu ülkenin mayasından zerre nasiplenmemiş bu sineklerin mukaddesatımız mevzu bahis olduğunda, karşısında bu mukaddesatın yılmaz bekçileri olan Türkiye Gençlik Vakfı kadrolarını bulacağını şüphesiz bilmelerini isteriz.”

 Yorumlar için veri yok!

İlgili konular

'Yeter çocuğumuz ölüyor'

'Yeter çocuğumuz ölüyor'

4 saat önce

Açlık grevini sürdüren DTK Eş Başkanı Leyla Güven'in eylemi 194’üncü gününe ulaşırken, ölüm orucuna başlayan tutukluların eylemi ise 21’inci gününe girdi.Devamını oku
Borç batağındaki İSKİ'de araç saltanatı!

Borç batağındaki İSKİ'de araç saltanatı!

18 saat önce

İYİ Partili İBB Meclis Üyesi Suat Sarı, İBB’ye bağlı İSKİ’nin yönetici kadrosunda 124 kişi bulunmasına rağmen 874 adet kişiye tahsisli araç bulunduğuna dikkat çekti.   İsta...Devamını oku