Türkiye Haberleri

Erdoğanların TÜGVA’sından manifesto: Ezan, New York’un, Moskova’nın fethine niyet tazelemektir

1 week önce

Erdoğanların TÜGVA’sından manifesto: Ezan, New York’un, Moskova’nın fethine niyet tazelemektir

Türkiye Gençlik Vakfı, 8 Mart’ta ezanın ıslıklanarak protesto edildiğini iddia ederek bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada “Ezan, bizim için Roma’nın, New York’un, Pekin’in, Tokyo’nun… fethine niyet tazelemektir” denildi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yönetimindeki TÜGVA’ya üye kadınlar, sabah namazı sonrası Diyarbakır Ulu Cami’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Taksim’de düzenlenen Feminist Gece Yürüyüşü’ne tepki gösterdi.

Birgün’ün haberine göre, TÜGVA Diyarbakır Kadın ve Aile Koordinatör Yardımcısı Seher Şenyüz yaptığı açıklamada, 8 Mart Kadınlar Günü’nde ezanın protesto edildiğini ileri sürerek şunları söyledi: 

“Ezan, inananlara kula kulluk etmeye yeltenmeyi aklının ucundan dahi geçirmeden evvel devreye girerek haklı oldukları takdirde onlara tüm dünyayı karşılarına alacak gücü bahşeden çağrıdır. Ezan, bizim için Roma’nın, New York’un, Pekin’in, Tokyo’nun, Moskova’nın, Berlin’in, Paris’in ve yarım kalan hesabımız olan Viyana’nın fethine niyet tazelemektir. Ezan, dünyanın her yerinden mazlumların tek silahı, tutsak İhvan’ın özgürlük türküsü, Çeçen mücahitlerin zafer ezgisidir. Ezan, bu dünyanın çakılı manevi çivisi ve tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir.”

 

‘Şimdilik uyarmakla yetiniyoruz’

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yaşananların kabul edilemez olduğunu söyleyen Şenyüz sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Birkaç kendini bilmez, türedi tipin bu toprakların mayası olan ezanı protesto etmesi, ister istemez hafızalarımızda, küçük olmasına rağmen mide bulandıran sinek misalini hatırlatmıştır. Birkaç kendini bilmez, türedi tipin bu toprakların mayası olan ezanı protesto etmesi, ister istemez hafızalarımızda, küçük olmasına rağmen mide bulandıran sinek misalini hatırlatmıştır. Şimdilik kavlen uyarmakla yetinmek durumunda olduğumuz hatta çoğu zaman görmezden geldiğimiz, bu ülkenin mayasından zerre nasiplenmemiş bu sineklerin mukaddesatımız mevzu bahis olduğunda, karşısında bu mukaddesatın yılmaz bekçileri olan Türkiye Gençlik Vakfı kadrolarını bulacağını şüphesiz bilmelerini isteriz.”

 Yorumlar için veri yok!

İlgili konular

Çin lideri Şi İtalya'da: Serie A'nın ilk hafta maçları Çin'de oynansın

Çin lideri Şi İtalya'da: Serie A'nın ilk hafta maçları Çin'de oynansın

49 minutes önce

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Avrupa turunun ilk durağı İtalya'da, ekonomiden futbola pek çok alanda ikili ilişkileri güçlendirme hedefiyle görüşmeler yaptı.Devamını oku
Turkcell Genel Müdürü görevinden ayrıldı

Turkcell Genel Müdürü görevinden ayrıldı

1 week önce

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu'nun görevinden ayrıldığı belirtildi. Turkcell'in Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) resmi bir açıklamayla değişikliği bildirmesi bekleniyor.Devamını oku