Türkiye Haberleri

Erdoğan S-400’de kararlı

2 ay önce

Erdoğan S-400’de kararlı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “S-400 işinden geri adım atmamız söz konusu değil” dedi.

 

ABD ve NATO’dan üst düzey yetkililer, Rusya’dan S-400 hava savunma füzeleri satın almaktan vazgeçmemesi takdirde Türkiye’ye F-35 savaş uçaklarının verilmeyeceğini son dönemde sık sık dile getiriyor. Türkiye ise ısrarla S-400’lerden vazgeçilmeyeceği konusunda açıklamalar yapıyor.

ABD’den ‘Patriot füzeleri istediklerini ancak kongrenin müsaade etmediğini’ söyleyen Erdoğan, Rusya’nın Türkiye’ye karşı tavrının ise olumlu olduğunu ifade etti.

ABD Başkanı Trump’ın da kendisine hak verdiğini öne süren Erdoğan, şöyle konuştu: “Eğer ortak üretim, kredi noktasında ‘feasible’ olursa sizlerle de Patriot adımını atabiliriz dedik. Savunma bakanlarımız karşılıklı olarak birbirleriyle görüşmeleri devam ettiriyorlar. Temmuz ayı S-400 noktasında çok önemli.”

 Yorumlar için veri yok!

İlgili konular

'Yeter çocuğumuz ölüyor'

'Yeter çocuğumuz ölüyor'

5 saat önce

Açlık grevini sürdüren DTK Eş Başkanı Leyla Güven'in eylemi 194’üncü gününe ulaşırken, ölüm orucuna başlayan tutukluların eylemi ise 21’inci gününe girdi.Devamını oku
Borç batağındaki İSKİ'de araç saltanatı!

Borç batağındaki İSKİ'de araç saltanatı!

19 saat önce

İYİ Partili İBB Meclis Üyesi Suat Sarı, İBB’ye bağlı İSKİ’nin yönetici kadrosunda 124 kişi bulunmasına rağmen 874 adet kişiye tahsisli araç bulunduğuna dikkat çekti.   İsta...Devamını oku