Türkiye Haberleri

Erdoğan S-400’de kararlı

1 week önce

Erdoğan S-400’de kararlı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “S-400 işinden geri adım atmamız söz konusu değil” dedi.

 

ABD ve NATO’dan üst düzey yetkililer, Rusya’dan S-400 hava savunma füzeleri satın almaktan vazgeçmemesi takdirde Türkiye’ye F-35 savaş uçaklarının verilmeyeceğini son dönemde sık sık dile getiriyor. Türkiye ise ısrarla S-400’lerden vazgeçilmeyeceği konusunda açıklamalar yapıyor.

ABD’den ‘Patriot füzeleri istediklerini ancak kongrenin müsaade etmediğini’ söyleyen Erdoğan, Rusya’nın Türkiye’ye karşı tavrının ise olumlu olduğunu ifade etti.

ABD Başkanı Trump’ın da kendisine hak verdiğini öne süren Erdoğan, şöyle konuştu: “Eğer ortak üretim, kredi noktasında ‘feasible’ olursa sizlerle de Patriot adımını atabiliriz dedik. Savunma bakanlarımız karşılıklı olarak birbirleriyle görüşmeleri devam ettiriyorlar. Temmuz ayı S-400 noktasında çok önemli.”

 Yorumlar için veri yok!

İlgili konular

Çin lideri Şi İtalya'da: Serie A'nın ilk hafta maçları Çin'de oynansın

Çin lideri Şi İtalya'da: Serie A'nın ilk hafta maçları Çin'de oynansın

1 hour önce

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Avrupa turunun ilk durağı İtalya'da, ekonomiden futbola pek çok alanda ikili ilişkileri güçlendirme hedefiyle görüşmeler yaptı.Devamını oku
Turkcell Genel Müdürü görevinden ayrıldı

Turkcell Genel Müdürü görevinden ayrıldı

1 week önce

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu'nun görevinden ayrıldığı belirtildi. Turkcell'in Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) resmi bir açıklamayla değişikliği bildirmesi bekleniyor.Devamını oku