Son Dakika

Cumartesi Anneleri'nden Soylu'ya: Empati kurmayı biliyor musun?

1 ay önce

Cumartesi Anneleri'nden Soylu'ya: Empati kurmayı biliyor musun?

12 Eylül darbesinin bugün AKP eliyle devam ettiğini söyleyen Cumartesi Anneleri, Diyarbakır'da HDP binası önündeki aileleri ziyaret eden İçişleri Bakanı'na, "Cumartesi Annelerinin sesini duyurmamak için elinden geleni yapıyorsun. Bu ne yaman çelişki" diye seslendi. 
Kayıplarının akıbetini sormak ve faillerin yargılanması talebiyle sürdürdükleri eylemlerinin 755’inci haftasında Galatasaray Meydanı’na gitmek isteyen Cumartesi Anneleri bir kez daha polis tarafından engellendi. Bunun üzerine Cumartesi Anneleri, İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi’nin bulunduğu sokakta eylemlerini gerçekleştirdi. Açıklamanın olduğu sokak polis tarafından ablukaya alınırken, Cumartesi Anneleri üzerinde kayıpların fotoğraflarının olduğu tişörtler giyerek, gözaltında kaybedilenlerin fotoğraflarıyla karanfil taşıdı. Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekilleri Garo Paylan ve Hüda Kaya, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da eyleme destek verdi.  


Yorumlar için veri yok!

İlgili konular

Malatya ve Adıyaman arasında ‘sınır’ tartışması: 5 yaralı

Malatya ve Adıyaman arasında ‘sınır’ tartışması: 5 yaralı

15 saat önce

Malatya ile Adıyaman arasındaki sınır tartışması yeniden alevlendi.   İddiaya göre Adıyaman'a sınır olan Kozluk Mahallesi'ndeki yaylada yol çalışması yapıldığı sırada bölgeye ...Devamını oku