Dünya

Avrupa alarma geçti: Camilerin çevresinde güvenlik çemberi

1 week önce

Avrupa alarma geçti: Camilerin çevresinde güvenlik çemberi

Londra Belediye Başkanı Sadık Han

 

Yeni Zelanda'da, iki ayrı camide, Müslümanları hedef alan İslam karşıtı saldırılardan sonra, İngiltere ve Fransa'da güvenlik artırıldı. İki ülkede de, cami ve mescitlerin çevresine cuma namazlarında daha fazla polis konuşlandırma kararı alındı.

 

Yeni Zelanda’da bugün yaşanan ve en az 49 kişinin hayatını kaybettiği cami saldırıları tüm dünyanın gündeminde. Avrupa’da camilerin çevresinde olası tehlikeye karşı özel güvenlik önlemleri alınmaya başlandı.

Batı Avrupa’da en büyük Müslüman nüfusa ev sahipliği yapan Fransa da ibadethanelerin etrafında güvenlik önlemlerini artırıyor. Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner, “Dini mekanların çevresinde devriyeler olacak” dedi.

İngiltere’de ise bugün cuma namazı için camilere ek güvenlik desteği sağlanacağı açıklandı. Londra Belediye Başkanı Sadık Han, “Londra’daki Müslümanları, sizi desteklemek ve korumak için mümkün olan her şeyi yapacağımız konusunda temin etmek isterim. Polisle düzenli temas halindeyim ve bugün cuma namazı için mescitlerin etrafında daha fazla varlık gösterecekler” dedi. 

 Yorumlar için veri yok!

İlgili konular

Çin lideri Şi İtalya'da: Serie A'nın ilk hafta maçları Çin'de oynansın

Çin lideri Şi İtalya'da: Serie A'nın ilk hafta maçları Çin'de oynansın

48 minutes önce

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Avrupa turunun ilk durağı İtalya'da, ekonomiden futbola pek çok alanda ikili ilişkileri güçlendirme hedefiyle görüşmeler yaptı.Devamını oku
Turkcell Genel Müdürü görevinden ayrıldı

Turkcell Genel Müdürü görevinden ayrıldı

1 week önce

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu'nun görevinden ayrıldığı belirtildi. Turkcell'in Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) resmi bir açıklamayla değişikliği bildirmesi bekleniyor.Devamını oku