Dünya

Avrupa alarma geçti: Camilerin çevresinde güvenlik çemberi

2 ay önce

Avrupa alarma geçti: Camilerin çevresinde güvenlik çemberi

Londra Belediye Başkanı Sadık Han

 

Yeni Zelanda'da, iki ayrı camide, Müslümanları hedef alan İslam karşıtı saldırılardan sonra, İngiltere ve Fransa'da güvenlik artırıldı. İki ülkede de, cami ve mescitlerin çevresine cuma namazlarında daha fazla polis konuşlandırma kararı alındı.

 

Yeni Zelanda’da bugün yaşanan ve en az 49 kişinin hayatını kaybettiği cami saldırıları tüm dünyanın gündeminde. Avrupa’da camilerin çevresinde olası tehlikeye karşı özel güvenlik önlemleri alınmaya başlandı.

Batı Avrupa’da en büyük Müslüman nüfusa ev sahipliği yapan Fransa da ibadethanelerin etrafında güvenlik önlemlerini artırıyor. Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner, “Dini mekanların çevresinde devriyeler olacak” dedi.

İngiltere’de ise bugün cuma namazı için camilere ek güvenlik desteği sağlanacağı açıklandı. Londra Belediye Başkanı Sadık Han, “Londra’daki Müslümanları, sizi desteklemek ve korumak için mümkün olan her şeyi yapacağımız konusunda temin etmek isterim. Polisle düzenli temas halindeyim ve bugün cuma namazı için mescitlerin etrafında daha fazla varlık gösterecekler” dedi. 

 Yorumlar için veri yok!

İlgili konular

'Yeter çocuğumuz ölüyor'

'Yeter çocuğumuz ölüyor'

4 saat önce

Açlık grevini sürdüren DTK Eş Başkanı Leyla Güven'in eylemi 194’üncü gününe ulaşırken, ölüm orucuna başlayan tutukluların eylemi ise 21’inci gününe girdi.Devamını oku
Borç batağındaki İSKİ'de araç saltanatı!

Borç batağındaki İSKİ'de araç saltanatı!

18 saat önce

İYİ Partili İBB Meclis Üyesi Suat Sarı, İBB’ye bağlı İSKİ’nin yönetici kadrosunda 124 kişi bulunmasına rağmen 874 adet kişiye tahsisli araç bulunduğuna dikkat çekti.   İsta...Devamını oku