İnsan Hakları

Atilla Taş’tan Burhan ailesinin çığlığına destek: Beni alın, Ahmet’in babasını serbest bırakın!

1 ay önce

Atilla Taş’tan Burhan ailesinin çığlığına destek: Beni alın, Ahmet’in babasını serbest bırakın!

Bir yıldır kanserle mücadele eden ve tek isteği babasına sarılmak olan Ahmed Burhan Ataç’a (8) Atilla Taş’tan büyük destek: Beni alın, Ahmed Burhan’ın babasını bırakın!

 

Bir yıldır kanserle mücadele eden 8 yaşındaki Ahmed Burhan Ataç’ın durumu artık çok kritik. Tek isteği babasını görmek olan Ahmed Burhan’ın annesi Betül Ataç, “Eşim Harun Reha Ataç 19 aydır tutuklu. 1 yıldır kanser Ahmed Burhan’ın annesiyim. Ameliyat olmuş, tümörlü olan kürek kemiği alınmıştı. Hastalık akciğere sıçramış, gözümün önünde eriyor, babasını istiyor. Çaresizim” dedi.

 

 
Ahmed Burhan için dün gece sosyal medyada “AhmetHastalığı Babasıyla Yensin” etiketi açıldı. Sanatçı Atilla Taş, Ahmed Burhan’a verdiği destekle gündem oldu. Taş tweetinde “Şimdi bu bizim Ahmet diye kanserle savaşan bi aslan kardeşimiz varmış. Sanırım babası da içerde. Ben devletimize açık çek veriyorum. Beni alıp, Ahmed’in babasını serbest bıraksınlar, kaçmaz emin olun. Çocuğunun yanında olsun be!” dedi.

 

Atilla Taş, 15 Temmuz’dan sonra Tenkil süresi kapsamında tutuklanmış ve 14 ay hapis yatmıştı. Daha sonra tahliye edilen Taş’a verilen 3 yıl 1 at 15 gün hapis cezasını İstinaf Mahkemesi onaylayınca tekrar cezaevine girmiş ve 2 ay daha Metris Cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakılmıştı.Ahmed Burhan’ın babası Harun Reha Ataç, örgüt üyesi olduğu iddiasıyla 19 aydır Tarsus Cezaevinde tutuklu bulunuyor. Betül Ataç, “Sabah telefon görüşu var ama Ahmet babasıyla telefonda görüşmek istemiyor. Çünkü dayanamıyor ama sonra bana ‘Babam ne diyor’ diye soruyor. Ne olur Allahım telefonda değil, kendi gelsin.” ifadelerini kullandı


Yorumlar için veri yok!

İlgili konular